tel: 733 333 444

PYTANIA I ODPOWIEDZI

  • Gdzie mogę zastosować izolację poliuretanową?

Natryskowy sposób aplikacji pozwala na zastosowanie izolacji poliuretanowej na prawie wszystkie powszechnie stosowane w budownictwie materiały (blacha ocynkowana, drewno, płyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, laminat poliestrowo-szklany) oraz kształty (blacha trapezowa, falista).

  • Czy mogę zastosować izolację PU w moim domu?

Natrysk wykonywany jest bezpośrednio u klienta, nie ma konieczności przygotowania na wymiar, czy docinania izolacji. Utwardzona piana nie obciąża konstrukcji budynku, dodatkowo wzmacniając jego wytrzymałość. Zastosowanie natrysku wydłuża trwałość konstrukcji i dodatkowo stanowi wygłuszenie akustyczne.

  • Dlaczego izolacja natryskowa?

Natryskiwana piana doskonale wypełnia wsyzstkie trudno dostępne przestrzenie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Stosując wełnę bądź styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Materiał nie ulega zjawisku osuwania bądź filcowania. Izolacja poliuretanowa jest pozbawiona połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są identyczne w każdym punkcie powierzchni.

  • Stare czy nowe budownictwo?

Natrysk można wykonywać zarówno w starym jhak i w nowym budownictwie. Ta metoda izolacji szczególnie polecana jest jako renowacja starych pokryć dachowych, których naprawa wiązałaby się z dużym nakładem środków. Metodą natrysku można wykonać do kilkuset metrów kwadratowych gotowego pokrycia w ciągu jednego dnia roboczego.

  • Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla środowiska?

Wszystkie systemy izolacji natryskowej posiadają Deklaracje Właściwości Użytkowych zgodnych z określonymi normami (PN-EN 14315-1). Nasze piany posiadają również atest PZH. Zgodsnoć z powyższą normą jest jedynym prawnym dokumentem pozwalającym na stosowanie izolacji natryskowych na terenie Europy. Przy produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia środowiska i powłoki ozoonowej. Stosowanie izolacji poliuretanowej przyzcynia się do zmniejszenie emisji CO2 wskutek zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Poliuretan jest coraz częsciej wykorzystywany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

  • Czy stosowanie piany jest bezpieczne dla mieszkańców domu?

Gotowa izolacja jest odporna na zjawiska gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje zjawisko zanikania izolacji bądź pogorszenia właściwości użytkowych. Deklaracje Właściwości Użytkowych na stosowane przez nas systemy podają wartość współczynnika przewodzenia ciepła, która uwzględnia efekt starzenia w czasie 25 lat. Nie występuje efekt pylenia, izolacja jest pozbawiona zapachu oraz w razie potrzeby łatwa w obróbce, a dodatkowo jest odporna na działanie gryzoni i insektów.

  • Stosować tylko w budownictwie jednorodzinnym?

Technologia izolacji natryskowej poliuretanowej znana jest już od wielu lat, a swój rozwój zawdzięcza zastosowaniom przemysłowym (izolacja hal, kurników, mroźni, chłodni i zbiorników). Teraz ta technologia zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników w budownictwie domów jedno- i wielorodzinnych. Dzięki coraz większej popularności staje się poważną konkurencją dla tradycyjnych metod izolacji, zostawiając je pod względem skuteczności i trwałości daleko w tyle.

  • Tylko dach, a co z resztą budynku?

Przy pomocy poliuretanowych systemów natryskowych można z powodzeniem izolować zarówno dachy znajdujące się na zewnątrz, jak i poddasza budynków. Szczególnie dobrze te systemy nadajś się do izolacji poddaszy, gdzie występuje wiele załamań powierzchni i trudno dostępnych miejsc o niestandardowych kształtach i wymiarach. Świetnie sprawdzają się w przypadku izolowoania stropów, ścian pod zabudowę G-K, w domach drewnianicych oraz w podłogach. System otwartokomórkowy jest dodatkowo polecany ze względu na zdolność do tłumienia dźwięku.