tel: 733 333 444

KAMERA TERMOWIZYJNA

Nasza firma dysponuje kamerą termowizyjną, za pomocą której bezpłatnie kontrolujemy wykonanie każdej naszej izolacji pianką poliuretanową PUR.

Kamera termowizyjna to specjalne urządzenie, które w przystępny sposób pokazuje za pomocą kolorów jaką temperaturę mają poszczególne obiekty znajdujące się w zasięgu obiektywu kamery. Dzięki temu na czytelnym wyświetlaczu bez problemu odróżnić można obiekty o mniejszej temperatury od tych o temperaturze wyższej. Kamera termowizyjna pozwala też szybko odnaleźć miejsca, w których ciepło szybko ucieka z danej przestrzeni.

Obraz z kamery termowizyjnej jest niepodważalnym dowodem dobrze wykonanej izolacji termicznej.

Kamery tego typu do wyspecjalizowane urządzenia, których cena jest dla większości osób nieprzystępna. Współpracując z nami mają Państwo pełną gwarancję dobrze wykonanej usługi - w Państwa obecności sprawdzamy obraz z kamery poszukując miejsc, w których z Państwa domu ucieka drogocenne ciepło. Tylko jeśli takich miejsce nie znajdziemy uważamy, że nasza praca jest wykonana, a Państwa komfort termiczny zapewniony. Za tą kontrolę nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów.

Zasada działania pracy kamer termowizyjnych opiera się na zjawisku promieniowania elektromagnetycznego. Jego intensywność zależy m.in. od temperatury obiektów i otoczenia. To promieniowanie emitowane jest w paśmie świetlnym zwanym podczerwienią. Podczerwień, podobnie jak ultrafiolet, nie jest widoczna dla ludzkiego oka, dlatego musi się ono wspomagać odpowiednim sprzętem, takim właśnie, jakim są kamery termowizyjne. Kamera taka rejestruje promieniowanie i zamienia je na obraz widzialny dla ludzkiego oka.

Obraz kamery termowizyjnej nie jest w pełni kolorowy. Poszczególne wartości temperatury są pokazywane jako kolory od ciemnofioletowego (niska temperatura) do bardzo jasnego żółtego, czasem nawet białego (obiekty bardzo gorące). Kamera działa w trybie rzeczywistym, podobnie jak kamera telewizyjna, nie trzeba więc robić zdjęć i oglądać ich później na komputerze - wszystko widać na bieżąco.

Dbając o każdy aspekta naszej współpracy z Państwem korzystamy wyłącznie z kamer termowizyjnych najwyższej jakości. Taką gwarantuje firma FLIR, która jest jednym z najważniejszych i najlepszych producentów tego typu urządzeń na świecie.

Zobacz też: cechy i zalety oraz ważne informacje.