tel: 733 333 444

NASZE AGREGATY

Nasze agregaty

Wykonanie termoizolacji z wykorzystaniem piany poliuretanowej (PUR) jest zadaniem wymagającym użycia specjalistycznego sprzętu. Tym sprzętem są dozowniki i agregaty piany, które przygotowują materiał do nałożenia, m.in. przez odpowiednie jego podgrzanie, a następnie wytwarzają ciśnienie pozwalające na efektywne nałożenie piany na ścianę czy strop.

W przypadku agregatów piany PUR jest identycznie jak z wieloma innymi urządzeniami: na rynku dostępne są modele lepsze i gorsze, tańsze i droższe, oryginalne konstrukcje oraz maszyny wykonane w typowy "chiński" sposób: bez odpowiedniego dbania o jakość produkcji, czy samego nawet projektu urządzenia. Należy mieć pełną świadomość, że odpowiedniej jakości sprzęt użyty do wykonania Państwa termoizolacji jest jednym z podstawowych warunków dobrze wykonanej i trwałej usługi. Maszyny niższej jakości, szczególnie te pochodzące z typowych "chińskich" czy "tajwańskich" fabryk, nie są w stanie odpowiednio dobrze przygotować piany do nałożenia, a stosowane w nich elementy (np. filtry, pompy) nie spełniają w pełni swojej roli. Efektem ich wykorzystania jest źle, niedokładnie położona izolacja, przez którą ciepło będzie uciekać w sposób niekontrolowany, niestety - razem z Państwa pieniędzmi.

Wykonawców izolacji termicznych pianą PUR jest na rynku wielu. Duża część z nich niestety nie decyduje się na inwestowanie w park maszyn i zakup urządzeń sprawdzonych marek, posiadających odpowiednie certyfikaty i udokumentowaną wydajność. Bardzo często wykonawny sięgają po tani sprzęt i wykonują usługę z jego użyciem. Zachęcamy przed decyzją o podpisaniu umowy do zapoznania się z modelami urządzeń, które stosuje wykonawca i poszukania informacji o tych maszynach w internecie. Jeżeli wykonawca będzie się z tym ociągał lub bagatelizował sprawę proszę mieć się na baczności - poprawienie źle wykonanej izolacji nie zawsze jest łatwe i może wymagać częściowego powtórzenia usługi.

Expres-Pur jako jedna z nielicznych w Polsce dysponuje dwoma agregatami do przygotowywania i nakładania piany PUR w celu wykonania termoizolacji budynków. Obydwa urządzenia to nowe maszyny, pochodzące z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta i wyprodukowane przez czołowego, światowego projektanta i wykonawcę takich urzadzeń: firmę Graco ze Stanów Zjednoczonych. Nasze urządzenia posiadają wszystkie niezbędne dokumenty i certyfikaty, cieszą się zasłużoną renomą zarówno wśród profesjonalnych wykonawców podobnych usług jak i wśród klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze urządzenia były tak niezawodne jak to możliwe: regularnie serwisujemy je zgodnie z zaleceniami producenta, na bieżąco wymieniamy elementy, które się zużywają (filtry, uszczelki), a do ich obsługi dopuszczamy wyłącznie odpowiednio przeszkolone osoby.

Ważnym atutem naszego sprzętu jest to, że nasze agregaty są elementami zintegrowanych systemów dozowania piany PUR. W praktyce oznacza to, że agregaty są zamontowane na naszych samochodach i są gotowe do użycia niemal natychmiast po zaparkowaniu samochodu. Nie musicie Państwo dostarczać nam żadnych mediów: wody, powietrza czy prądu - wszystko mamy gotowe dla Państwa już w momencie przyjechania na Państwa działkę i jesteśmy w stanie rozpocząć prace bez zbędnej zwłoki.

Expres-PUR gwarantuje Państwu wykonanie usługi z użyciem sprzętu z najwyższej półki. A to wprost przekłada się na jakość izolacji, którą Państwu wykonacie. Izolacji, która razem z ciepłem w domu, zatrzyma pieniądze w Państwa portfelach.

Będziemy regularnie rozbudowywać nasz park maszyn, o czym na pewno dowiedzą się Państwo z naszych stron internetowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi naszych urządzeń.

Nasze agregaty to modele A-25 oraz E-XP2i Elite firmy Graco - światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń. Poniżej przedstawiamy ich charakterystyki.

A-25

Dozownik pneumatyczny

Pierwszy z naszych agregatów to model A-25 firmy Graco. Jest to pneumatyczny dozownik pianki poliuretanowej do izolowania budynków, którego wydajność oscyluje w okolicach 11,5 kg na minutę.

czytaj dalej

E-XP2i

Zintegrowany system dozowania

Ten agregat to gotowy system do nakładania wodoodpornych powłok i wyłożeń poliuretanowych, którego wydajność sięga 7,6 litra na minutę. Jest to jedno z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych na światowym rynku.

czytaj dalej