tel: 733 333 444

WAŻNE INFORMACJE

Ważne informacje

  • Pianka poliuretanowa jest izolacją natryskową. Instalowana w postaci cieczy, w której zachodzą reakcje chemiczne powodujące spienienie i otrzymanie materiału izolującego. Właściwości fizyczne pianek poliuretanowych mogą być regulowane w zależności od pożądanego zastosowania. Na przykład, te same surowce podstawowe, mogą sprawić, że otrzymamy piany otwarto komórkowe, zamknięto komórkowe oraz zamknięto komórkowe o zwiększonej wytrzymałości na ściskanie. Do natrysku tego typu izolacji używa się specjalnego sprzętu, który gwarantuje poprawność montażu oraz uzyskanie jak najlepszych rezultatów.
  • Wśród materiałów komercyjnie dostępnych PUR zamkniętokomórkowy charakteryzuje się najlepszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Początkowa wartość współczynnika ciepła (λ), mierzona w średniej temperaturze 10◦C, wynosi najczęściej od 0,018 do 0,025 W/m*K i jest znacznie mniejsza w porównaniu z wartościami tego parametru dla innych znanych materiałów termoizolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest królem materiałów na wielozadaniowość. Przy doskonałym współczynniku przenikania ciepła zapewnia dodatkowo barierę przeciwwodną oraz eliminuje mostki termiczne zapewniając jednolicie połączoną warstwę izolującą.
  • Piana Poliuretnowa jest dzielona na otwarto i zamknięto komórkową z czego pierwsza jest w pełni oddychająca i chłonąca wodę natomiast zamknięto komórkowa jest materiałem oddychającym więc nie ma obaw o możliwość gnicia i butwienia.
  • Piana Pur nie wywołuje alergii , struktura piany jest zamknięta co utrudnia zebranie się na niej kurzu i nie powoduje podrażnienia dróg oddechowych , tym samym nie prowadzi do alergii . Po upływnie 24 godzin piana nie jest groźna dla zdrowia a po 7 dniach całkowicie staje się bezwonna i bezpieczna dla zdrowia ludzi co jest potwierdzone cyrtyfikatem Polskiego Związku higienicznego .
  • Przy wyborze piany należy powiedzieć pracownikowi na jaką powierzchnię chcemy zastosować pianę . Jeżeli wybieramy miejsce narażone na wilgoć wybieramy piane zaknięto komórkową , do poddaszy na deski membranę otwarto komórkową .
  • Jeżeli chodzi o grubość piany polska norma wskazuje U=0,2 dla poddaszy i stropów co spełnia 17 cm piany otwarto komórkowej lub 10 cm piany zamknięto komórkowej . Nasza firma proponuje grubość piany 20 cm co odpowiada około 35 cm grubości wełny.
  • Piana Poliuretynowa jest idealnym rozwiązaniem aby zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie ! Sezon ogrzewania trwa w Polsce nawet do pół roku , dzięki Pianie jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet od 30-50% , koszty piany powinny zwrócić się już w pierwszym sezonie grzania!
  • Dużym plusem piany jest również nie powstawanie mostków termicznych które przy tradycyjnej metodzie ocieplania występują . Piana nie zmienia swoich parametrów i nie ma tendencji do zbijania się oraz zsuwania jak również ma dużo lepszy parametr lambda .
  • Następnym plusem , jest czas rezalizacji ocieplenie poddasza pianą PUR . Poddasze do 300 m2 wykonujemy w 1 dzień roboczy .
  • Norma dla dachów i poddasza obecnie to U=0,2.

Zobacz też: cechy i zalety oraz informacje o kamerach termowizyjnych.