tel: 733 333 444

OCIEPLANIE PODDASZY Z EXPRES-PUR

Koszty

Być może, czytając nasze strony internetowe, zastanawiacie się Państwo, gdzie jest haczyk? Myślicie, że to niemożliwe, aby nowoczesna technologia, dostępna w naszym kraju, dająca możliwość wykonania izolacji termicznej poddasza w ciągu jednego dnia, miała do tego jeszcze mieć konkurencyjną cenę? Możliwe, że sądzicie Państwo, że jest to wybór, który znacznie zwiększy koszty związane z Państwa inwestycją...

Prawda jest taka, że wykonanie izolacji termicznej poddasza za pomocą piany poliuretanowej jest droższe od niektórych innych metod izolacyjnych dostępnych na rynku. Jest to jednak jedynie koszt jednorazowy, ponoszony na określonym etapie inwestycji, łatwy do wyliczenia i określenia na podstawie projektu, jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Doskonałość piany PUR nie tkwi jednak w jej cenie, a w tym, że jej zastosowanie bezpośrednio prowadzi do oszczędności.

"Moment", pomyślą Państwo, "jak to oszczędności. To w końcu jest to droższe, czy tańsze?". Chociaż położenie piany nie jest tańsze niż wykonanie izolacji z wełny czy styropianu, to tańsze, dzięki pianie poliuretanowej, staje się ogrzewanie budynku. Dzięki temu, że piana trzyma ciepło o wiele skuteczniej niż inne materiały, zmniejsza się zużycie paliwa do ogrzewania, czy czas wykorzystywania grzejników oraz innych urządzeń podnoszących komfort cieplny. A dzięki temu rachunki za gaz, prąd czy ciepło z sieci są o wiele niższe.

Wykres powyżej pokazuje łączny, skumulowany koszt ogrzewania nowego budynku w pierwszych latach po zakończeniu inwestycji. Pierwszy rok obejmuje tylko koszt wykonania izolacji cieplnej, w kolejnych dodawane są łączne koszty ogrzewania budynku. Jak widać piana PUR daje oszczędności już od pierwszego roku, a zwiększone koszty jej zastosowania, zwracają się już w ciągu pierwszych lat użytkownia budynku.

Piana PUR

Piana poliuretanowa (zwanateż pianą PUR) jest najlepszym i najtrwalszym środkiem izolacyjnym dla Twojego poddasza

czytaj dalej
Szybko

Zastosowanie piany PUR wymaga tylko jednej warstwy izolacyjnej, której położenie możliwe jest już w kilka godzin

czytaj dalej
Oszczędnie

Stosując pianę PUR oszczędzasz czas i pieniądze - ocieplanie nie opóźnia Twojej budowy, a Ty ponosisz niższe koszty ogrzewania

czytaj dalej
Trwale

Jedną z najważniejszych właściwości piany PUR jest jej trwałość: środek ten nie traci właściwości wraz z upływem czasu

czytaj dalej

UWAGA!
Wykonanie izolacji za pomocą natrysku piany poliuretanowej jest zadaniem trudnym, którego poprawne zrealizowanie wymaga spełnienia wielu warunków. Na rynku działa wiele firm, które tych warunków nie jest w stanie spełnić, wykonując izolacje niedbale i nieskutecznie. Poprawianie źle wykonanej izolacji nigdy nie daje gwarancji uzyskania odpowiedniej ochrony termicznej. Z tego powodu nasza firma nie wykonuje poprawek istniejących izolacji i zaleca, aby mającą wady izolację zastąpić całkowicie nową.